לוגו RHTC - ערוץ רחובותי מקומי

המועמד לראשות העיר עו"ד יניב מרקוביץ': "העירייה בראשותי תצטרף למיזם  נעים בסופ"ש"

שתפו את הכתבה

המועמד לראשות העיר יניב מרקוביץ' הודיע לקראת ישיבת המועצה הקרובה שתתקיים הערב כי ההצעה לסדר שתועלה במועצת העיר תואמת את התפיסה שלו לגבי השינויים הנדרשים בפעילות הפנאי ובתחבורה הציבורית בצירים המרכזיים בסופ"שים.

בישיבת המועצה הערב, יועלה הנושא לסדר היום. המיזם "נעים בסופ"ש" מפעיל את מערך התחבורה הציבורית באופן פרטי ע"י הרשויות המקומיות בשבת ומשרת יותר מ-30 אלף נוסעות ונוסעים בכל סוף שבוע. ההתנהלות הערב בהצבעה מתואמת עם חברתו לסיעה של מרקוביץ' ד"ר רוני באום וחבר המועצה ד"ר אסף אל-בר.

המערך כולל 18 קווים ויותר מ-500 תחנות, והוא מאפשר נסיעה אל מרכז הערים ובין השכונות השונות בשעות שבהן תחבורה ציבורית סדירה אינה פעילה, תוך התחשבות מלאה באזורים שבהם מתגוררים שומרי שבת. בנוסף, מאחר ומדובר במיזם שנעשה במימון הרשויות המקומיות אין מניעה חוקית להפעלתו.

סגן ראש העיר, עו"ד יניב מרקוביץ' מסר: "אני מאמין ברחובות שוויונית, 'חיה ותן לחיות'. העיר בחזוני מכבדת את כל הזרמים החיים בה ולכן צריך לאפשר גם למי שאינו בעל רכב פרטי לנוע בסופ"ש.  בנוסף, המעבר לתחבורה ציבורית מהווה חלק בלתי נפרד מהתפיסה הירוקה והסביבתית אותה אני מוביל. ארבע עשרה רשויות כבר הצטרפו למיזם 'נעים בסופ"ש' ועיריית רחובות בראשותי תהיה חלק ממנו. הצטרפות רחובות למיזם לא תפגע באיכות החיים ובשמירה על השבת בשכונות הדתיות."

ממטה יניב מרקוביץ' נמסר כי נושא זה, הוא חלק מהחזון של יניב מרקוביץ' שנמצא בתוכניות הפעולה שלו "פחות דיבורים יותר מעשים". זאת, בניגוד לכל מיני הצהרות פופוליסטיות הנזרקות לאוויר בימים של טרום בחירות.

דילוג לתוכן