לוגו RHTC - ערוץ רחובותי מקומי

המכללה האקדמית אחוה העניקה תארים לכ780 בוגרים

שתפו את הכתבה

מבין מקבלי התואר: מוז'גאן סולימן בת ה50 אשר סיימה לראשונה תואר ראשון ובנה ירדן, שניהם מרחובות 

המכללה האקדמית אחוה ערכה במהלך השבוע טקסים חגיגיים להענקת תואר ראשון ושני לבוגרים ולמוסמכים ותעודת הוראה לאקדמאים. הטקסים התקיימו לבוגרי בית הספר לחינוך, בוגרי בית הספר למדעים ולמוסמכים מבית הספר לתארים מתקדמים, ונערכו במעמד נשיאת המכללה פרופ' יפעת ביטון, עו"ד עמית יפרח יו"ר חבר הנאמנים של המכללה, חברי הוועד המנהל וחברי חבר הנאמנים,  מנכ"לית המכללה ד"ר אתי גרובגלד, סגן-הנשיאה פרופ' פיני דהן, דיקני בתי הספר: פרופ' אורית אבידב אונגר, פרופ' גבי שרייבר, פרופ' גבי שפלר דיקן הסטודנטים ד"ר מיכל רביבו שטיינר, הסגל האקדמי והמנהלי של המכללה, הוא בחבר הנאמנים כבר לא בחבר הנאמנים, בוגרים ובני משפחותיהם.

את הטקסים החגיגיים פתחה תהלוכת בוגרים מרשימה במהלכה צעדו הבוגרים והמוסמכים, לבושים בצעיפים ובמגבעות אל הרחבה בה נערך הטקס. כ780 בוגרים נרגשים קיבלו התארים בטקסים אשר נערכו במכללה.  

מוז'גאן וירדן סולימן מרחובות, הם אימא ובן, אשר התחילו יחד את לימודי התואר הראשון שלהם והשבוע סיימו אותו יחד בטקס מרגש. ירדן בן ה29, למד תואר ראשון במערכות מידע, הוא עובד כיום בחברת הייטק בת"א. אימא של ירדן, מוז'גאן, החליטה בגיל 47 להגשים חלום וללמוד גם היא לתואר ראשון. "למדתי במסלול לימודים רב תחומיים במדעי הרוח והחברה. מדובר במסלול מיוחד המיועד לנשים וגברים בני גילי, להם עבודה וקריירה במהלך היום, אך חשוב להם לעשות תואר ראשון. הלימודים היו בשעות הערב כך שזה היה לי מאד נוח", שיתפה מוז'גאן בהתרגשות והוסיפה: "היום אני יכולה לומר בגאווה גדולה שהוכחתי לעצמי שאני יכולה". 

ירדן שיתף גם הוא ואמר: "במהלך התואר לעיתים היו לנו מרצים חופפים, היינו נוסעים יחד ללמוד 

והיו אפילו אנשים שחשבו שאנחנו חברים, שזה מאד מחמיא. בתקופות המבחנים נעזרנו אחד בשנייה, זה חיבר בינינו עוד יותר וזה מאד מרגש. אנחנו מאד מתרגשים מקבלת התואר ואנחנו גאים האחד בשנייה מאד".  

נשיאת המכללה פרופ' יפעת ביטון: "אחוה היא אי (גם אם נסתר-יחסית) של מצוינות אקדמית, שלצידה שליחות האופיינית למיקום שלה – על גבול הפריפריה הדרומית, בואכה המרכז. זהו גם תפקידה של המכללה: לחבר את הדרום – זה הקרוב וזה העמוק – למרכז הארץ, באמצעות השכלה גבוהה ומחויבות ויזמות חברתית, ולהיות זו שנותנת הזדמנות שווה לכולם להיות חלק מהשגשוג שלמדינת ישראל יש להציע. אני רואה בכם הבוגרים שלנו, שגרירות ושגרירים של אחוה ונושאי הבשורה שלה –  בשורה של מצוינות אקדמית לצד מחויבות חברתית לקדם חברה ישראלית צודקת יותר ושוויונית יותר". 

דילוג לתוכן