לוגו RHTC - ערוץ רחובותי מקומי

המתמודד לראשות העיר מתן דיל בראיון חגיגי לראש השנה

שתפו את הכתבה

לקראת השנה החדשה אשמח אם תוכל למנות כמה מההישגים שאתה מאוד גאה בהם.

  1. הזמינות שלי לתושבים – אני יכול לומר בגאווה להגיד כי ב-15 השנים האחרונות הייתי הכתובת האנושית הכי חזקה בעירייה עבור התושבים, אף פעם לא קרה שמישהו מתושבי רחובות יצר איתי קשר ולא עניתי, חזרתי או ניסיתי לעזור, וגם כשלא הצלחתי לסייע תמיד טרחתי לחזור ולעדכן למה ומדוע. תושבים רבים שהתייאשו מהתנהלותה הקלוקלת של העירייה, למדו שאליי ניתן להגיע באופן ישיר, לטלפון הפרטי, ותמיד עמדתי לצידם כשהיו זקוקים לכך. התפיסה שלי כנבחר ציבור – להיות בשביל התושבים כשהם צריכים אותך, לא בזמן שאתה בוחר אלא בזמן שהתושב בוחר. הצלחתי לעמוד בזה ואני גאה על כך מאד.
  2. בניית התכנית הכלכלית של העיר. לפני 8 שנים, יזמתי את התכנית הכלכלית של העיר ויחד עם חברת גיאוקרטוגרפיה, כתבתי את מסמך המדיניות העקרוני – "איך לבנות את רחובות בצורה מושכלת". זהו מסמך מקיף שבוחן כיצד ניתן לבנות את העיר בחוכמה, מהי הדרך הנכונה לבנות מגורים לצד מסחר ותעסוקה מבחינה כלכלית. מסמך זה למעשה קובע איך ניתן לפתח את רחובות ולהביא אותה לשגשוג בדרך החכמה ביותר, הנכונה ביותר, מבלי למכור את העתיד למען ההווה, ומציג תכנית שבאמצעותה נוכל לחיות כאן ברווחה. באמצעות מסמך זה, למעשה הצלחנו להבין מה קצב הצמיחה של רחובות, מה היחס של מסחר ותעשייה, על פיו אפשר להמשיך ולבנות, מה הפוטנציאל העסקי שלה, כמה היא יכולה לגדול בשנה בשים לב למיקומה הגאוגרפי, ומה כושר הנשיאה. לפי הכללים הללו היינו אומרים לפעול ברמה התכנונית. לצערי זה לא הסתייע, אבל המסמך הזה שריר וקיים ועל פיו אנחנו יכולים להמשיך לבנות ולפתח את רחובות בעתיד.
  3. דיור לצעירים. באמצעות תב"ע שיזמתי ורקמתי, הצלחתי לגרום לכך שהדברים יגיעו לכדי ביצוע – 500 מעונות סטודנטים במחיר מוזל לתושבי רחובות, שמוקמים כעת על ידי חברת "שיכון ובינוי" בפרויקט גדול מאד בצומת הרחובות המנוף, האצ"ל והים.

איזה מההישגים הוא החשוב ביותר?

להיות שם בשביל התושב כשהוא צריך אותך, שזה הדבר החשוב ביותר כנבחר ציבור וזאת המהות של שליחות ציבורית. הרווח האישי שהפקתי מכך בעצמי הוא עצום – הזמינות הלא מתפשרת לכל פניה ולכל תושב והמפגש עם מצוקותיהם של אלפי התושבים שהכרתי בדרך אפשרה לי להכיר את רחובות בצורה הטובה ביותר.

עם סיומה של התשפ"ג, על מה אתה מצטער במישור המקצועי ובמישור האישי (כבעל, אבא, חבר)?

במישור המקצועי אני לא חף מטעויות – בבחירות הקודמות הציבור ביקש ממני להתמודד לראשות העיר וגם כעס עליי כשבחרתי שלא. אני רוצה להאמין שכל עכבה לטובה וגם אם היתה טעות נתקן אותה עכשיו ובגדול.

במישור האישי – לא ניתן להתחמק מכך – אני בראש ובראשונה אבא לארבעה ילדים ובעל לאישה מדהימה, ולכן תמיד קיים הדיסוננס בין הצורך לשרת את הציבור ולהיות שם 24/7 עבור כולם, לבין להיות איש משפחה. ההתנגשות קיימת, כי משהו תמיד חייב לבוא על חשבון משהו אחר. אנחנו כמשפחה משלמים את המחיר, אבל זה מחיר שאנחנו מוכנים ורוצים לשלם, כי יש משהו נפלא בשליחות הזאת, בלשרת את תושבי רחובות. זאת משימת חיי ומשימת חייה של משפחתי.

4 מתמודדים לראשות העיר למה לדעתך אתה הראוי ביותר

אדם שמתמודד לראשות העירייה חייב ניסיון בשתי רגליים – האחת, רגל כלכלית, וכאן אני מגיע עם ניסיוני בתור איש כלכלה ואיש ארגון, שכתב אתה התכנית הכלכלית של רחובות, והשניה, רגל תכנונית – שגם בתחום זה צברתי ניסיון רב עת שימשתי בתפקיד ממלא מקום יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה כסגן ראש העירייה, ובשנים האחרונות בתפקיד ממונה מטעם משרד הפנים ליו"ר ועדה מרחבית איזור ירושלים והראל, שם היית אחראי על מרחב התכנון של מבשרת ציון, קרית יערים ואבו גוש, דבר שתרם רבות לניסיוני התכנוני.

מה גם שאני מגיע עם הנסיון המשמעותי ביותר מכיוון ששימשתי גם כחבר מועצה, גם סגן ראש עירייה וגם יו"ר אופוזיציה. אני מכיר את העירייה דרך העיניים של התושבים ודרך העיניים של העשייה, מכיר את מה שכולם מכירים ומכיר גם את מה שכולם לא מכירים, ויודע בדיוק איפה נקודות התורפה, האתגרים והכשלים ומגיע עם הניסיון החשוב הזה. עבורי זה לא עוד תפקיד, זאת משימת חיי ופסגת שאיפותיי. זאת שליחות אמיתית ואין משהו בעולם שיכול להסית אותי מהדרך הזאת שבחרתי בה לפני שנים.

מה תאחל לתושבי העיר לקראת השנה החדשה?

"שיפה ושונה תהא השנה" – מאחל לתושבי רחובות את השינוי שהם מייחלים, רוצים וכל כך מקווים לו.

דילוג לתוכן