לוגו RHTC - ערוץ רחובותי מקומי

הסטארט-אפ: באמית המר הוציאו את התלמידים למחנות קיץ

שתפו את הכתבה

אמנם שנת הלימודים הסתיימה זה עתה, אבל עבור תלמידים רבים החופש הגדול מהווה מעין 'חור שחור', תקופה בה הפערים החברתיים והלימודים עלולים לגדול בצורה משמעותית. ברשת אמית הבינו שההתפחתחות האישית של כל תלמיד ותלמיד לא יוצאת לחופש. זאת הסיבה שבבית החינוך אמית המר רחובות יצא לדרך מחנה הקיץ של אמית, בשיתוף פורום מחנות הקיץ לישראל מיסודה של קרן גודמן. המטרה: חיבור משמעותי בין המורים לתלמידים, גם בחופש, אשר יוביל אותם להצלחה. מורים רבים החליטו להקדיש ימים מהחופשה שלהם, להיות עם התלמידים לחזק את הקשר ולהעניק להם חווית מחנה, יחד עם ערך מוסף המשלב בילוי וכיף תוך הגברת הביטחון העצמי, אחריות חברתית, עבודה קבוצתית ורכישת כישורי מנהיגות.

המחנה של רשת אמית, כולל חוויה אינטנסיבית של 10 ימים בצפון; פעילות o.d.t, טיולי שטח, היכרות עם אוכלוסיות בחברה הישראלית, התנדבות משמעותית, אטרקציות, מעורבות חברתית בקהילה ועוד. עבור התלמידים, זאת בהחלט הזדמנות חד-פעמית לרכישת מיומנויות מחוץ לכיתה ולהגביר את תחושת השייכות ולקיחת אחריות.

אליחי דדי, מנהל קרית החינוך אמית המר: "מחנה הקיץ הפך למסורת ידועה ואהובה אצלנו באמית המר. מאות תלמידים רציניים שבוחרים לנצל בצורה מיטבית את הזמן תוך גיבוש חברי ופעילות ערכית".

יותם רוף המרכז את המחנות ברשת אמית: "במקום שהתלמיד ימסמס את החופש, הוא יוצא עם החברים שלו ועם הצוות ונותן לעצמו מתנה גדולה: עשרה ימים של פעילות משמעותית, אותה ייקח לשנה הבאה".

בנוסף, למחנה יש מדיניות קפדנית של 'ללא מסכים' וכך התלמידים נאלצו להתנתק מהטלפונים הסלולריים שלהם למשך 10 ימים. "הימים הראשונים תמיד קשים, אבל אחר כך אנחנו שומעים הילדים כמה הם שמחים להיות בלי הטלפונים שלהם לחוות את האינטראקציה הרגשית הזו ללא הסחות דעת", מדגיש רוף. לדבריו, הקייטנה מאפשרת המשכיות לימודית, סיכום השנה החולפת והכנה לקראת הבאה.

ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמית: "מחנות הקיץ של רשת אמית, מהווים נדבך נוסף במשימת העל שלנו, לחיות את העשיה החינוכית בכל ימות השנה, 24-7 בתוך בתי הספר ומחוצה להם, תוך העצמת הקשר עם התלמיד גם מעבר לכיתה".

דילוג לתוכן