לוגו RHTC - ערוץ רחובותי מקומי

מירוץ הגבורה המרגש של שורדי השואה והתלמידים

שתפו את הכתבה

מניפים את דגל ישראל במירוץ הגבורה ברחובות
מניפים את דגל ישראל במירוץ הגבורה. צילום: מתוך הרשתות החברתיות

ברחובות נערך מירוץ יוצא דופן, לציון הגבורה של שורדי השואה. הטיימינג? מושלם, חג החנוכה כמובן.
מדובר בפרוייקט משותף של תלמידי ישיבת אמי״ת עמיחי ברחובות יחד עם שורדי שואה תושבי העיר שמוכרים במחלקה לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים בעיריית רחובות.
במסגרת הפרוייקט יצאו למירוץ בן שלושה קילומטרים כל תלמידי הישיבה על מנת להצדיע לשורדי השואה. שורדי השואה המוכרים במחלקה של האזרחים הוותיקים הצטרפו לישורת הארונה של המירוץ, בו התלמידים והמורים הקיפו אותם בשירה וריקודים ובהמון אהבה.

משם השורדים הוסעו לתיכון לארוחת בוקר משותפת.
בסיום הטקס שורדי השואה קיבלו מדליות מהתלמידים. וכן העניקו מדליות לתלמידים שרצו. השורדים, התרגשו מאוד מהמעמד המרגש ומהחיבור הבין-דורי ומהאהבה שהרעיפו עליהם.

משתתפים ממירוץ הגבורה. צילום: מתוך הרשתות החברתיות

בסיום המרוץ נערך טקס מרשים במעמד צוות ישיבת אמית עמיחי, ראש הישיבה הרב שמעון שושן, ממלא מקום ראש העיר זוהר בלום, ראש מינהל החינוך אפרת צוקרמן, מנהלת אגף הרווחה- בת חן קרני, מנהלת המחלקה לאזרחים ותיקים- הגב' ענת יולס.
את המירוץ ואת השותפות עם השורדים ניהלו עו"ס מירב מייסנר- מרכזת תחום הטיפול בניצולי השואה באגף לשרותים חברתיים, ומישיבת אמית עמיחי- המורים יערה שוויד ומר פיני לניאדו.

כאן המקום להפנות ולציין כי עמותת מטב (שירותי סיעוד ורווחה) המוערכת, המצליחה והגדולה בארץ מפעילה פרוייקט רחב ומיוחד למען ניצולי שואה. אשר מתרכז בהיבטים שונים וחשובים כגון הפעלת מערך מתנדבים אשר מגיעים אל ביתם של הניצולים, במטרה להפיג את בדידותם, מערך תרומות של סלי מזון ועוד.

העמותה מפעילה סניפים רבים בכל רחבי הארץ. ישנו גם סניף רחובותי כמובן הממוקם בפארק המדע.

כתובת: פארק המדע, המדע 1, רחובות.
טלפון: 073-778-8873

ערוץ RHTC.TV עושים את מירב המאמצים לאיתור בעלי זכויות יוצרים על מנת לא לפגוע בחוק זכויות יוצרים. אם נתקלתם בטעות או משהו ששיך לכם, אנא עדכנו אותנו ונתקן בהקדם.

דילוג לתוכן