לוגו RHTC - ערוץ רחובותי מקומי

ח״כ עודד פורר בדיון ועדה מיוחד לקידום תכנית שיקום למוזיאון העירוני ברחובות להנצחת הגבורה היהודית וקידום הסיוע לתושבים שנפגעו

שתפו את הכתבה

בעקבות פגיעת הרקטה בבניין מגורים ברחובות בזמן מבצע ״מגן וחץ״, ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות, בראשותו של ח״כ עודד פורר (ישראל ביתנו), ערכה דיון מיוחד הבוקר בכנסת.

יו״ר הוועדה, ח״כ פורר ציין בדיון:
״אנחנו עדים לצירוף מקרים מצמרר. קיימנו ישיבת ועדה מיוחדת ב-4 במאי במוזיאון העירוני ברחובות להנצחת הגבורה היהודית בזמן מלחמת העולם השנייה לרגל יום הניצחון על גרמניה הנאצית.
שבוע לאחר מכן, במתקפת טרור על מדינת ישראל בזמן מבצע ״מגן וחץ״, אחת מהרקטות פגעה ישירות בבניין מגורים ברחובות שצמוד למוזיאון, וכתוצאה מכך, המוזיאון ניזוק קשות.

לצערנו, אינגה אברמיאן ז״ל מצאה את מותה מאותה פגיעת הרקטה. אינגה עלתה לארץ מארמניה לפני כ-30 שנה, הייתה מורה שם, היא הגיעה לישראל עם כל קשיי הקליטה ובעלה, שנפצע קשה, עדיין מאושפז כיום בבית החולים. אני שולח את תנחומיי הכנים למשפחתה ומאחל החלמה מהירה לכל הנפגעים״

עוד הוסיף ח״כ עודד פורר:
״מדובר במוזיאון שנבנה בתמיכה של אגף בקליטה בעיריית רחובות בתקציבים רבים לציון כמיליון וחצי יהודים שלחמו בצבאות בעלות הברית בזמן מלחמת העולם השנייה. רבים מהם קיפחו את חייהם. המוזיאון הזה הוא עדות ואוסף פריטים של גיבורי מלחמה שהביאו מכתבים, תמונות וציוד אישי ולצערי הכול נפגע באופן קשה ומצריך שיקום.

במסגרת הוועדה אנחנו נוודא שמשרד העלייה והקליטה יסייע בתוכנית לשיקום המוזיאון ושקרן הפיצויים ומס רכוש יפעלו במהרה לדאוג לתושבים שנפגעו מפגיעת הרקטה בבניין המגורים. מנגנוני הפיצוי לאזרחים ברורים אבל למוזיאון פחות, ולכן המעקב אחר הביצוע הוא חשוב״.

דילוג לתוכן