לוגו RHTC - ערוץ רחובותי מקומי

מלווים אותם לאורך כל הדרך: עיריית רחובות קיימה היום פגישה עם דיירי הבניין שנפגע בפגיעת הטיל עם נציגי מס רכוש

שתפו את הכתבה

ראש העיר ומהנדסת העיר קיימו היום פגישה בבניין העירייה עם כלל דיירי הבניין שנפגע מפגיעת טיל ביום חמישי האחרון. אל הפגישה הצטרפו נציגי מס רכוש כדי לדון באפשרויות העומדות לרשות דיירי הבניין מעתה ואילך, לרבות מתווה שיקום הבניין.

בהתאם לבחינת הקונסטרוקטור בשטח נראה כי ניתן יהיה לשקם חלק מהדירות בזמן קצר, בעוד שהעירייה תדאג לחיבורי החשמל והמים לדירות הבניין. דלית הראל, מהנדסת העיר המלווה את נושא טיפול בשיקום הבניין הוסיפה כי השאיפה היא לחזור לשגרה במהירות האפשרית ולכן הסכמה רחבה בין הדיירים- תוכל לקדם את שיקום הבניין וחזרה לשגרת מגורים מלאה.

בפגישה נכח גם מפקד השיטור העירוני, ערן גיאת שהסביר לדיירים על פעולות השמירה והסיוע שעשו הפקחים בבניין.
מהנדסת העיר עדכנה כי הדיירים יוכלו להיכנס לבניין שוב, בליווי מהנדסים, כדי לקחת ציוד נוסף וחפצים אישיים.

בשלב השני של הפגישה הצטרפו נציגי מס רכוש שהציגו בפני הדיירים את האפשרויות העומדות בפניהם וציינו כי בעוד כשבוע-שבועיים יוכלו להציג את תכנית שיקום הבניין וזאת בשקיפות מלאה מול הדיירים. הדיירים שטרם הגישו טפסי תביעה עשו זאת היום בליווי נציגי מס רכוש.

חשוב לציין כי לאורך כל הדרך, מרגע פגיעת הטיל ביום חמישי האחרון (11.5.23) וגם בהמשך, מלוות עובדות סוציאליות של האגף לשירותים חברתיים את דיירי הבניין ובני המשפחות, תוך דאגה למקום מגורים זמני ולכל מענה לרבות טיפול רגשי. העובדות הסוציאליות גם נכחו בפגישה שהתקיימה היום ומקדמות מענים ופתרונות לבעיות השונות איתם מתמודדים הדיירים בתקופה מורכבת זו.

דילוג לתוכן