לוגו RHTC - ערוץ רחובותי מקומי

עבודה חלקית: מתחם גן היקב שופץ, אך לא עד הסוף. כל הפרטים.

שתפו את הכתבה

לכאורה, העירייה השלימה עבודות השיקום במתחם היקב אך עובדתית נשארה כתובת גרפיטי אחת נוספת הצורמת לעין.

כניסה לגן היקב
צילום: יוליאן לוינסון

אנשי אגף גנים ונוף בעיריית רחובות סיימו לחדש את מתחם היקב הישן ברחוב הנשיא הראשון. בחודשים האחרונים הפך המתחם "היוקרתי" וההיסטורי למפגע חזותי של ממש עקב מעשי ונדליזם רבים אשר פגעו במקום ההיסטורי ובאלמנטים הנמצאים בו.

גן היקב רחובות
צילום: יוליאן לוינסון

גן היקב הוא אחד מהסמלים של עיר המדע והתרבות, רחובות. רבים מתושבי האזור עוברים ומבלים בו מדי יום. בנוסף, מדי פעם, נערכים בו אירועים עירוניים. מאחר והמקום פתוח בכל שעות היום, וונדליסטים נכנסו והשחיתו את מכלי היין במקום. אגף גנים ונוף טיפל בשטח בשבועות האחרונים, שיקם אותו מפגעי הוונדליזם וחידש אותו, אך שכח לשפץ ולצבוע כתובת אחת במקום מרכזי כפי שניתן לראות מהתמונות ומהסרטון.

ראש העיר, רחמים מלול: ״היקב ההיסטורי הוא אחד מהמבנים אשר מזכירים את ראשית ימי המושבה. אנו שמחים להשאיר אותו בידי הציבור במשך כל ימות השנה ולערוך בו אירועים, ומבקשים לשמור על הניקיון במקום ועל האלמנטים בעלי משמעות היסטורית״

עו״ד יניב מרקוביץ', סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר :" תושבים אכפתיים מהמקום פנו והתריעו על כתובות גרפיטי שרוססו במקום. ביצענו פעולות ניקיון וחידוש של המכלים השונים וכולי תקווה שהמראות הללו לא יחזרו על עצמם בעתיד. המקום הזה הוא אחד מהיפים ביותר בעיר ואני ממליץ לכל תושבי העיר לבקר , ללמוד על ההיסטוריה ולהנות מהמבנה המרשים הזה."

עו״ד, יניב מרקוביץ', הוסיף והגיב היום למערכת RHTC.TV: "הוזמנו לוחות חדשים, שבוע הבא יגיעו ואז יצבעו את זה וישימו לוחות מחדש. כמה ימים"

דילוג לתוכן