לוגו RHTC - ערוץ רחובותי מקומי

רחובות ממשיכה לשמור על אחוז זכאות גבוה: 88.7%

שתפו את הכתבה

מצוינות, גם בתקופת קורונה: משרד החינוך מפרסם היום, שני (11.9), את אחוזי הזכאות לבגרות לשנת תשפ"ב


*למרות הקשיים בשנת הקורונה, שומרים ברחובות על אחוז זכאות גבוה לבגרות, הזהה לאחוז הזכאות לבגרות בשנה שלפניה (תשפ"א) *
כמה תלמידים למדו מתמטיקה ואנגלית ברמת 5 יחידות?
*במה מצטיינים תלמידי רחובות? *
ומי הם בתי הספר עם אחוזי הזכאות הגבוהים ביותר?

גם בשנת קורונה תלמידי רחובות שומרים על אחוז זכאות גבוה : משרד החינוך מפרסם היום את נתוני הזכאות לבגרות לשנת תשפ"ב (2021-2022), שנה בה התלמידים למדו בתנאי קורונה- בידודים, למידה מרחוק ולמידה פרונטלית לסירוגין ובהתאם להנחיות. למרות כל זאת, נתוני הזכאות לבגרות שפורסמו היום מוכיחים כי תלמידות ותלמידי רחובות שומרים על יציבות וגם השנה אחוז הזכאות לבגרות עומד על 88.7%, נתון זהה לאחוז הזכאות לבגרות של השנה החולפת.

לצד השמירה על היציבות באחוז הזכאות לבגרות, תלמידות ותלמידי רחובות רשמו עלייה עקבית בזכאות לבגרות 5 יח"ל באנגלית: 59.7% מהתלמידות והתלמידים זכאים לבגרות באנגלית ברמה של 5 יחידות בעוד שבשנת תשפ"א היו זכאים רק 56.7%- נתון זה משקף עלייה של 3% באחוז הזכאות לבגרות ב-5 יחידות אנגלית ומציג כי כ – 60% מהתלמידים והתלמידות בעיר למדו ברמת 5 יחידות לבגרות באנגלית.
גם במתמטיקה נרשמה עלייה יציבה, כאשר-23.3% מהתלמידים ניגשו לבגרות ברמת חמש יחידות, לעומת 23.1% בשנה שעברה, משמעות נתון זה היא כרבע מהתלמידים ברחובות ניגשו לבגרות ברמת חמש יחידות במתמטיקה.
תחום נוסף אותו מדרג משרד החינוך הוא בגרות חברתית מצטיינת. בשנות התיכון תלמידות ותלמידי העיר לוקחים חלק בפרויקט התנדבות בקהילה ומקדישים לכך שעות רבות. התלמידים בוחרים להתנדב במקום ובתחום הקרוב לליבם ובכך הופכים לאזרחים מעורבים יותר התורמים מהזמן ומהיכולות שלהם למען החברה. גם בתקופת הקורונה התלמידות והתלמידים ברחובות בחרו להתנדב ולתרום לקהילה ו-42% מהם קיבלו תעודת בגרות חברתית מצטיינת, עלייה של 6% משנת תשפ"א (אז זכו לתעודה רק 36%). תעודת בגרות חברתית מצטיינת הינה בעלת ערך גם במכלול שיקולי השיבוץ לצה"ל בטרם הגיוס.
תלמידות ותלמידי רחובות שמרו על יציבות גם בזכאות לבגרות מצטיינת – 16% בדומה לשנה החולפת, ואחוז הנשירה בעיר עומד על פחות מ-1%.
בתי הספר המובילים באחוז הזכאות לבגרות הם רון ארד ואורט, המציגים נתון של 100% זכאות לבגרות. אחריהם אמי"ת הלל עם 98% ומיד אחר כך קריית החינוך קציר עם 97.5% זכאות לבגרות.

דילוג לתוכן