לוגו RHTC - ערוץ רחובותי מקומי

תוכנית אכיפה מוגברת לצמצום מטרדי הרעש במרחב הציבורי

שתפו את הכתבה

בשל החופש הגדול, במוקד העירוני 106 של עיריית רחובות נרשמה עליה בנושאי רעש בגנים ובגינות הציבוריות
בעיריית רחובות נחושים לשמור על איכות החיים של התושבים גם בתקופה זו
ביחידת השיטור העירוני ובאגף הביטחון נערכו מראש לאכיפה מוגברת, בשילוב ידיים עם משטרת רחובות
בתוכנית: סורקים סמויים בגנים שונים, הפגנת נוכחות יזומה של השיטור העירוני וגורמי הביטחון בעיר בגנים ציבוריים, תגבור משמרות וגיוס כל מערך הפיקוח העירוני וסיירי הביטחון לשמירה על הסדר בעיר
בעת עבירה על החוק ובמידת הצורך- יחידת השיטור העירוני תחלק דו"חות, תחרים ציוד ואף יבוצעו מעצרים

תושבות ותושבי העיר רחובות מוזמנים לפנות למוקד העירוני 106 בטל' 08-939-2106 או בווטסאפ 050-8806106 כדי לדווח על מפגעים בכל עת!

הופכים את המרחב הציבורי לשקט ורגוע יותר: בשבועות האחרונים נרשמה עליה במס' הפניות של תושבים למוקד העירוני בנושאי מטרדי רעש בגינות ובפארקים גדולים בעיר. כדי להילחם בתופעה, הכינו באגף התנועה והשיטור העירוני ובאגף הביטחון תוכנית כוללת, מפורטת ועדכנית, המבוססת על הפקת לקחים והכנסת שיפורים. כל זאת, על מנת לצמצם עד כמה שניתן את המטרדים בקיץ, ולשמור על איכות החיים של התושבים ברחבי העיר.

התוכנית מבוססת על נוכחות יזומה של מערך האכיפה והביטחון העירוני- השיטור העירוני וסיירי הביטחון- בגני השעשועים והפארקים שביחס אליהם התקבלו תלונות.
במסגרת המבצע יוצבו בפארקים ובגינות מרכזיות בעיר סורקים סמויים בשעות הערב והלילה. הסורקים יזהו את גורמי המטרד והרעש ויפעלו כדי למנוע את ההתפרעויות בשלב מוקדם. כמו כן, אנשי מערך האכיפה והביטחון יפגינו נוכחות, ויסיירו בין הגנים והפארקים בעיר. הסיורים ייערכו בשני חלקים: בשעות הערב, בין השעות 17:30-19:30 בזמנים שבהם הורים וילדים מבלים בגני השעשועים ובפארקים על מנת ליצור תחושת ביטחון, וכן בשעות הלילה, בין השעות 22:00-2:00 בזמנים שבהם בני נוער נוהגים להגיע ולשהות בפארקים. נוכחות הסיירים במקום תסייע למנוע היווצרות מטרדי רעש, עישון, שתיית אלכוהול ועוד. המטרה העיקרית היא כמובן, שמירה על איכות החיים של התושבים בעיר.
מלבד הנוכחות היזומה בשתי משמרות, יינתן כמובן מענה לפניות תושבים למוקדי 106 ומוקד 100 – לכל אירוע תשלח ניידת אכיפה עירונית לטיפול בתלונה.

עיריית רחובות קוראת להורים לגלות אחריות ולהיות שותפים מלאים במניעת מטרדי רעש בתקופת החופש הגדול. בני נוער שיתפסו עוברים על החוק (שתיית אלכוהול, עישון, אלימות וונדליזם) עלולים לקבל קנסות, ואף להגיע לתחנת המשטרה לחקירה.

דילוג לתוכן