לוגו RHTC - ערוץ רחובותי מקומי

תושבי רחובות מתגייסים למען מימון המונים לתחבורה בשבת

שתפו את הכתבה

אחרי שראש העיר מלול התהדר בשמירה על קדושת השבת, יזמה ח״מ איטל בציר אלשיך מערך הסעים של ״שבוס״ בשבת

https://beactive.co.il/project/73636?lang=he

בשבוע שעבר הצטרפה גם העיר רחובות לערים נוספות שבהן ישנן פתרונות תחבורתיים לנסיעה בשבת עבור הציבור הרחב. כל זאת הודות ליוזמה שהובילה חברת מועצת העיר  איטל בציר אלשיך בשיתוף פעולה עם ״שבוס״, מערך היסעים שיתופי – חברתי.

אנו רואים כי בשנה האחרונה ובייחוד בעת הזאת על רקע הרפורמה המשפטית, ישנה התעוררות בקרב הערים המבקשות לתת מענה לתחבורה ציבורית בשבת עבור תושביה. כעת ניתן לראות שהביקוש מתעורר גם בערים המעורבות והמסורתיות בהן: ירושלים (מטעם סיעת ״התעוררות״) וכעת גם העיר רחובות. 

נוסעים בשבת חינם לים ובקרוב גם ביום שישי לתל אביב

לראשונה בעיר רחובות, יצאה תחבורה עירונית בשבת (12/8) והציעה לתושבים נסיעה חינם באוטובוס ״שׁבוס״,  מהציר המרכזי שברחוב הרצל ועד ל״יס פלאנט״ וחוף הים בראשל״צ, הלוך וחזור משעות הבוקר ועד אחה״צ.  כדי שהמיזם התחבורתי יפעל בשבת התגייסו תושבי העיר ותוך פרק זמן קצר גייסו תקציב למימון הסעות בשבת עד סוף החופש הגדול.

לדברי תושב העיר שנסע בשבת: ״סוף סוף אפשר לצאת מהעיר עם הילד. יום שבת אתה רוצה לצאת ומה שנותר לך זה להסתכל על בניינים. עכשיו אני אבוא עם הילד שלי ב״שׁבוס״ בכל שבת״.

בעקבות הביקוש האדיר והרשמה של כ-700 איש בתוך ימים ספורים לקבוצת ווסטאפ ״שבוס רחובות״,  הוחלט על ידי ״שבוס״, לצאת בקמפיין למימון המונים במטרה: לגייס תקציב למימון הסעות בסופ״ש חינם.  הסעות ביום שישי בערב לתל אביב וביום שבת בשעות הבוקר ועד אחה״צ לחוף הים בראשון לציון. קווי האוטובוס יעברו בצירים הראשיים באיזור דרום וצפון העיר.

היעד למימון המונים לתחבורה בשבת ברחובות הוא: 50 אלף שח, בפרק זמן של 3 שבועות למימון 3 חודשי פעילות עם אופציה לתקופה ארוכה יותר.

ישי פולמבכר, מנכ״ל ״שבוס״ מוסיף ואומר: ״תחבורה בשבת אינה  פריוולגיה. היא זכות יסוד של הציבור החופשי במדינת ישראל. אנחנו קוראים לרשויות מקומיות נוספות להצטרף למיזם, ולממשלת ישראל לאפשר לכל אחד ואחת במדינה להתנהל בשבת על פי צו מצפונו״.

לדברי ח״מ בציר אלשיך: ״במציאות של היום, תושבים מסתכלים מה נעשה בערים אחרות וגם הם רוצים לקבל בדיוק אותו דבר. אין סיבה שבנס ציונה יאפשרו תחבורה בשבת וברחובות ימנעו מתושבים את הצורך הבסיסי בחופש תנועה וניידות במרחב הציבורי״.


אלשיך מוסיפה: ״אחרי הציבור יעלה פעם-פעמיים על האוטובוס בשבת, ויגלה את הקלות שבדבר, כבר אי אפשר יהיה לחזור אחורה. אלא רק לנוע עם המגמה הרווחת, ולבחון כיצד ניתן לאגם משאבים עם ערים שכנות וליצור ציר תחבורתי משותף. גם ראש עיר חרדי או דתי יגלה בסוף שהשמיים לא נופלים, גם לא בשבת״.

״אעשה הכל לשמירת השבת״.

בתחילת החודש ביקשה ח״מ איטל בציר אלשיך (״רחובות חופשית״), להעלות בישיבת המועצה דיון עקרוני בנושא: תחבורה ציבורית בשבת, על רקע העובדה ששבועיים קודם לכן אישרה העיר השכנה, נס ציונה את הצטרפותה למיזם ״נעים בסופ"ש״.

אך ראש העיר רחמים מלול בחר להסיר את הנושא מסדר היום ולא לדון בו, זו בשעה שהתגאה בקבוצות הווטסאפ של הציבור הדתי כי אם הקהילה תצביע עבורו בבחירות הקרובות הוא יעשה הכל כדי לשמור על קדושת השבת. מלול פירסם הודעה בנוסח הבא: ״הערב ב״ה הצלחתי להסיר מעל סדר היום של מועצת העיר הצעה של סיעת מרצ בתמיכת המועמדים האחרים לראשות העיר ולפתוח תחבורה ציבורית בשבת. ובע״ה אם תתנו לי את הכוח והתמיכה להמשיך בראשות העיר, אעשה הכל לשמירת קדושת השבת״.

 הזו, עד אשר  תהפוך לעובדה מוגמרת וראש העיר יבין שהשמיים לא נופלים,  גם לא בשבת״

לינק למימון המונים:  https://beactive.co.il/project/73636?lang=he

דילוג לתוכן